Ibrahim-Unalmis

Prof. Dr. İbrahim Ünalmış

Prof. Dr. İbrahim Ünalmış 2018 yılından günümüze TED Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Eylül 2020 tarihinden Dekan Yardımcılığı görevi de üstlenmiştir.

TEDUTECH Yönetim Kurulu, TEDU Ticaret Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu ve TED Üniversitesi Uygulamalı Veri Bilimi Merkezi Bilim Kurulu üyelikleri devam etmektedir.

Academy of Management ve International Association for Applied Econometrics üyeliklerinin yanı sıra Dünya Bankası’na danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lisans derecesini ODTÜ İktisat Bölümü’nden almıştır. Yüksek lisans derecesi Birmingham Üniversitesi’nden Para, Banka ve Finans alanında, doktora derecesi York Üniversitesi’nden Ekonomi alanındadır. 2000-2018 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Piyasalar ve Dış İlişkiler Genel Müdürlükleri’nde yönetici ve ekonomist olarak görev yapmıştır.

Doktora sürecinde İngiltere ve İrlanda’da makroekonomi ve finans alanlarında dersler vermiştir. Son dönemde sürdürülebilirlik ve yeşil dijital finans alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Prof.Dr.Murat-Kasımoğlu

Prof. Dr. Murat Kasımoğlu

Murat Kasımoğlu, yüzden fazla yatırım, küresel ortak girişim, şirket satın alma ve birleşme projelerinde çalışmış, şirketler ve yatırım alanları ile ilgili birçok ortak projede görev almıştır. Eğitim, enerji, sağlık, teknoloji, mühendislik ve altyapı alanlarında birçok projenin süreçlerini yönetmiştir. Bu süreçlerin çalışma esaslarının belirlenmesi, yapısal-yönetimsel süreçlerin tasarımı ve başarıyla sonlandırılması görevini üstlenmiştir. Kasımoğlu, İstanbul Global Finans Merkezi Altyapı Projesi’nde koordinatör olarak çalışmıştır.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktorasını tamamlamış ve 2009 yılında profesör unvanı almıştır. Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Esra-Alp-Coskun

Doç. Dr. Esra Alp Coşkun

Esra Alp Coşkun, doktorasını 2021 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Ekonomi/Davranışsal Finans alanında tamamladı. Doktora sırasında, 2016 ve 2017 yıllarında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Doktora tezi sırasında, 2018-2019 akademik yılında misafir akademisyen olarak Huddersfield Üniversitesi (Birleşik Krallık), Muhasebe, Finans ve Ekonomi Bölümü’nde görev almıştır.

Akademisyenliğinin yanı sıra bağımsız denetçi ve forex ticareti danışmanı olarak iş deneyimleri de bulunmaktadır. Esra Alp Coşkun, şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde finans alanında büyük veri, yapay zekâ ve makine öğrenimi uygulamaları ile ilgili bir TÜBİTAK projesinde doktora sonrası araştırmacı pozisyonunda bulunuyor. Makroekonomi, mikroekonomi, ekonomik kalkınma, finans ve davranışsal finans konularında hakemli dergilerde çok sayıda yayını bulunmaktadır.

Çalışmalarının bazıları International Journal of Finance and Economics and Research in International Business and Finance ve Empirical Economics’te yayımlandı. TÜBİTAK tarafından aylık olarak yayımlanan Bilim ve Teknik adlı popüler bilim dergisinde bağımsız yazardır ve 2017 yılından bu yana popüler bilim makaleleri yazmaktadır.