hakkimizda-1100x550

Günümüz finans ve yönetim dünyasının yeni dinamikleri süreklilik ile ilgili bütün risklerin skorlanarak, sonuçların kamuoyuyla sürekli olarak paylaşılmasını gerektiriyor. Dünyada binlerce şirket tarafından alınan Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) risk skorlaması gelişmiş finansal piyasalarda 25 yıldır gündemde. Gelişen ülkeler ve ülkemizdeki önemi de giderek artıyor.

PERA ESG Danışmanlık AŞ ESG risk yönetimi danışmanlığı konusunda Türkiye’de öncü olma hedefiyle yola çıktı. Amacımız BM’nin Küresel Kalkınma Amaçları çerçevesinde, ülkemizdeki işletmelerin ve projelerin ESG kapsamındaki sürdürülebilirlik yolculuklarına teknik ve yönetsel destek sağlamak. Çözümlerimiz işletmelerin/projelerin yönetim/finans dünyasının yeni yüzü ile tanışmasına ve çevreye/insana daha saygılı yeni döngüsel iş modelinin itibar/performans çıktılarının geliştirilmesine rehberlik etmeyi hedefliyor.

  • Environment (Çevresel)
  • Social (Sosyal)
  • Governance (Yönetişim)

Başlıkları altında geliştirilen kurumsal hizmetlerimiz; müşterilerimizin ESG standartları kapsamında entegre risk ölçümlerinin yapılması, geliştirici politikalar oluşturulması ve bunun performans takibinin yapılması konularında sunulmaktadır. Bu temel hizmetleri verirken;

  • Güvenilir ve profesyonel hizmet sunan,
  • Yabancı partnerleriyle uluslararası geçerli rapor sağlayan,
  • Sürdürülebilir ve kapsayıcı iş modelleri sunan

Bir ekip olarak yanınızdayız. Bu iş süreçlerini dünyadaki yenilikleri yakından izleyen, finans/reel sektörde 20 yılı aşkın bir iş deneyimine sahip konusunda uzman yönetim/danışman ekibimiz ve çözüm ortaklarımızdan oluşan bir platformun desteği ile takip ediyoruz.