Pera ESG, ESG (Enviromental-Social-Governance; Çevresel-Sosyal-Yönetişim) risk skorlaması yapılması, ESG stratejisi oluşturulması/geliştirilmesi, ESG risk yönetimi danışmanlığı ve ilgili eğitim hizmetlerini sunmaktadır.

Kurumsal Amacımız

Öncelikli amacımız, müşterilerimizin marka/şirket değerlerinin ESG değerleri/metrikleri çerçevesinde geliştirilmesi, Şirketlere ESG skorlaması üzerinden global bir vizyon kazandırılmasıdır. Pera ESG sahasında uzman kadrosu ve uluslararası iş birliklerinin katkısıyla, şirket bazında sürekli güncellenen veriler ve ileri finansal teknikler ışığında müşterilerinin ESG skorlarının, ESG risk yönetimlerinin ve ESG iletişimlerinin optimize edilmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

ESG Skorlaması

Pera ESG, ESG Risk Skorlama hizmeti vererek ülkemizde finansal ürünlerin pazarlanmasını münhasıran yapabilen tek kuruluştur. ESG skorlama ürünleri ile sektörel rekabet avantajı sağlamaktadır. Her sektör için özgün ESG analizi, karşılaştırmalı analiz ve içerik analizi sunarak bütün paydaşlara bilgi hizmeti sunmaktadır.

ESG Risk Skorlaması

ESG Danışmanlık Hizmetleri

ESG’nin farklı alanlarındaki uzmanlarından oluşan ekibimiz, farklı sektör ve ölçeklerdeki firmalara kapsamlı ESG programları geliştirilmesini amaçlamaktadır. Sıfırdan veya mevcut ESG skorunun iyileştirilmesi olarak tasarlanabilecek ESG yolculuğu üç önemli adımın entegre edilmesiyle geliştirilmektedir:

ESG Danışmanlık Hizmetleri

ESG Eğitim Hizmetleri

Pera ESG, ESG Eğitim Hizmetleri kapsamında iki eğitim paketi sunuluyor: ESG’nin Temel Kavramları (8 saat) ve ESG Stratejisinin Tasarlanması (12 saat). İki eğitimde de Prof Dr. İbrahim Ünalmış ve Doç. Dr. Esra Alp Coşkun eğitmenlik yapıyor. Eğitimler sürdürülebilir kalkınma, çevre, sosyal ve yönetişim konularına odaklanıyor.

ESG Eğitim Hizmetleri